Arriva nasazuje na linky mezi Prahou a Berounem nové kloubové autobusy

Dopravce Arriva Střední Čechy zařazuje do provozu nové kloubové klimatizované autobusy od výrobce SOR Libchavy. Nová vozidla dopravce nasadí na vytíženou linku číslo 380 mezi Prahou a Berounem.

„Autobusové linky mezi Prahou a Berounem patří v rámci systému integrované dopravy ve Středočeském kraji k jedněm z nejvytíženějších a nasazení těchto nových kloubových autobusů tento stav výrazně odlehčí. Dlouhodobě požadujeme po dopravcích, aby začali pořizovat více kapacitních autobusů, jelikož to pomáhá efektivně posílit vytížené linky, protože např. kloubový autobus má kapacitu až o 50 % vyšší, avšak vícenáklady se u tohoto typu autobusu zvyšují o cca 15 – 20 %,“ uvedl zástupce ředitele pro dopravu a marketing Integrované dopravy Středočeského kraje Martin Jareš.

Na linku nasadíme čtyři nové klimatizované a nízkopodlažní kloubové autobusy od výrobce SOR Libchavy. Kapacita jednoho vozidla se tak oproti těm původním navýší o téměř 60 cestujících. Na přelomu roku jsme na stejnou linku pořídili dva kratší autobusy, cestující se tak mohou těšit na nová a moderní vozidla,“ doplňuje František Soumar, ředitel Arriva Střední Čechy.

Středočeský kraj si je vědom rostoucí poptávky po dopravě, a zároveň nedostatku řidičů autobusů, proto jsme rádi za nasazení těchto nových kloubových vozidel,“ uvedl radní pro oblast dopravy Středočeského kraje František Petrtýl.

„Nové kloubové autobusy již splňují nové standardy kvality PID, které zaručí našim cestujícím tepelnou pohodu po celý rok, informační komfort v podobě zvýšeného počtu LCD obrazovek či pohodlnější měkká sedadla s vyššími opěradly. Dostatečná kapacita a pohodlí během cesty je pádným argumentem, proč do Prahy dojíždět veřejnou dopravou a nikoli osobním automobilem,“ dodal ředitel ROPID Petr Tomčík.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: