Arriva prodloužila na Šumavě linku z Železné Rudy až na Špičácké sedlo

Dopravce ARRIVA Střední Čechy prodloužil od středy 15. května 2019 autobusovou linku z Železné Rudy až na Špičácké sedlo. Cestující se tak snadněji dostanou k turisty vyhledávanému horskému masivu Špičák. Linka doposud spojovala Železnou Rudu s nástupní stanicí lanovky na Javor-Arber v Bavorsku.

Autobusová linka 000036, v Německu jezdící pod číslem 6081, byla projektována speciálně pro lidi, kteří cestují za dobrodružstvím v přírodě. Tomu bylo přizpůsobeno vybavení autobusů. „Spojení zajišťují nízkopodlažní autobusy poskytující cestujícím komfort v jakémkoliv ročním období. Disponují též úložným prostorem upraveným pro velká zavazadla,“ vysvětluje ředitel společnosti ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY František Soumar a dodává: „Technickou zajímavostí na zmíněné lince je to, že se jedná o mezinárodní linku s povoleným vnitrostátním odbavováním.“ Běžně si totiž cestující na lince mezi dvěma státy nemůže koupit jízdenku pouze v rámci jednoho státu. Zde však existuje výjimka ze zákona.

Pro letošní turistickou sezónu jsme si přichystali překvapení. Linka 36 spojuje nejen dva sousední státy, ale také lidi, kteří touží po zážitcích z přírody,“ neskrývá nadšení Pavla Hollmann z infocentra Ferienregionu Nationalpark Bayerischer Wald u známého ski centra Velký Javor- Arber. Turisté nyní mohou za jediný den pohodlně navštívit nejvyhledávanější místa Šumavy na české i německé straně.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: