Tramvaje Vymlouvačky slaví roční výročí

Tramvaje inspirované reálnými výmluvami černých pasažérů, které nasbírali revizoři pražského dopravního podniku můžete v pražských ulicích potkávat již rok. Vymlouvačky vyjely na koleje závěrem května loňského roku v rámci dlouhodobé kampaně Nejedeš načerno?, kterou připravilo hlavní město společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a organizací ROPID.

Celovozový polep obdržely tehdy dvě tramvaje, prvním vozem se stala Škoda 14T evidenčního čísla 9136 a druhým se stal vůz T3R.PV čísla 8157.

Náměstek ředitele ROPID Martin Šubrt tehdy na slavnostním představení uvedl: „Hlavní rolí Vymlouvačky není jen pobavit, ale především upozornit na to, že při ceně 10 korun denně cestování načerno za žádné výmluvy a trapné situace nestojí. Proto vznikla i série komiksů, které upozorňují na hloupé chování těch, co cestují bez jízdenky. Vymlouvačka zapadá do celé kampaně Nejedeš načerno?, v rámci které se už cestující setkávají na řadě tramvají a autobusů se samolepkami, které je upozorňují, aby si nezapomněli označit jízdenku. Ke kampani patří také předem ohlašované Akce revizor. O těch se dozvědí lidé dopředu na stránkách Nejedesnacerno.cz.“

Vymlouvačka společně s vozem 9134 na Dni otevřených dveří ve vozovně Motol, 22.9.2018.

Dopraváček

Leave a Reply

%d