Provoz historických víkendových linek v Brně zahájen

Na speciálních linkách H4 a H24 je opět možné se svézt historickými tramvajemi a trolejbusy. Provoz víkendových linek začal v sobotu 22. června 2019 a potrvá do konce měsíce září. Linky budou v provozu vždy v sobotu, neděli a státem uznané svátky. Na linkách H4 a H24 platí běžný tarif IDS JMK, pouze není dovolena přeprava jízdních kol a nadměrných zavazadel.

Na lince H4 uvidí lidé v provozu téměř výhradně dvounápravový motorový vůz číslo 107 z roku 1943. Na trolejbusové lince H24 se budou střídat vozy 6Tr, 7Tr, 9Tr a další. „Novinkou letošního roku bude občasného nasazení nově zrekonstruovaného trolejbusu DPMB 15Tr, jehož obnovu jsme dokončili loni na podzim,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Linky budou jezdit po těchto trasách a obslouží následující zastávky:

Linka H4: Komenského náměstí – Česká (na ulici Joštově) – Náměstí Svobody – Zelný trh – Hlavní nádraží (v ústí ulice Masarykovy) – Nové sady (1. a 2. kolej) – Hybešova – Václavská – Mendlovo náměstí (zastávka ve smyčce).

Linka H24: Mendlovo náměstí (zastávka linky 37) – Výstaviště-hlavní vstup – Pisárky – Anthropos (zastávka linek 44/84) – Jundrovský most – Vozovna Komín. Linka obslouží pouze uvedené zastávky.

Dopraváček, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d