FlixBus vypraví z Florence 1600 spojů týdně

Z autobusového nádraží v Praze na Florenci vypraví dopravce FlixBus 1600 spojů týdně. V loňském roce se jednalo o 750 odjezdů týdně. Nejvíce jich míří do českých regionů, Polska a Německa. Nejčastějšími destinacemi cestujících z Prahy je Brno, Berlín a Vídeň. Nejdelší přímý spoj jede 1352 kilometrů až do rumunské Bukurešti. Praha byla do sítě zeleného dopravce přidána v roce 2015.

„Nádraží v Praze na Florenci patří mezi naše nejdůležitější dopravní uzly ve střední Evropě. Týdně odsud vypravíme přes 1600 odjezdů zelených autobusů, což je dvakrát více než vloni v létě. S tím souvisí samozřejmě i rostoucí nabídka dostupných destinací pro české cestovatele,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice.Více než třetina spojů dopravce míří z karlínského nádraží do českých regionálních měst. V současné době staví autobusy FlixBus celkem v 45 českých městech, z toho je 37 měst pod 80 tisíc obyvatel, včetně 20 měst pod 20 tisíc obyvatel. S důležitými administrativními i obchodními centry tak propojuje i menší města jako Telč, Třeboň, Uherský Brod, Louny, Horní Planá, Benešov nebo Soběslav.

Dvě třetiny zelených autobusů vyjíždějících z Florence míří do zahraničí, zhruba 15 procent spojů k našich západním sousedům do Německa a srovnatelně do Polska. Nejčastějšími cílovými destinacemi jsou letos Brno, Berlín a Vídeň. Kromě sousedních států je možné zakoupit jízdenky na přímá spojení do zemí západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko. Pro letní turistickou sezónu jsou pak vítaná přímá autobusová spojení mezi Prahou a Itálií, Chorvatskem nebo Rumunskem.

Dopraváček, zdroj: Flixbus

Leave a Reply

%d bloggers like this: