Solaris dodá 300 meziměstských autobusů do Itálie

Společnost Solaris podepsala smlouvu v hodnotě 117 milionů eur na dodání 300 autobusů InterUrbino určené pro metropolitní oblast Říma a celý region Lazio. Zároveň v této smlouvě bude po dobu 10 let zaručovat také servisní služby. Prvních 50 autobusů bude dodáno v roce 2019. Jedná se o další velkou objednávku modelu InterUrbino po dodání již 360 autobusů. První vozidla dodaná do Říma v roce 2016 již ujela přes 300 000 km.
“Vysoký stupeň spolehlivosti vozidla byl jedním z kritérií, díky kterému se Cotral opět rozhodl zvolit naše InterUrbino”, řekl Alberto Fiore, generální ředitel společnosti Solaris Italia. Přes Řím a jeho předměstí a v regionu Lazio bude po realizaci celé dodávky v provozu až 660 autobusů InterUrbino. K rekordním patří i zakázky z Atén (320), Berlína (260) nebo Dubaje (225).
Dvanáctimetrová InterUrbina jsou špičkové meziměstské autobusy, určené na přepravu cestujících na delší vzdálenosti. Na palubě je prostor pro 67 cestujících, 55 míst je k sezení. Příruční zavazadla se umístí na police nad sedadly a ve vnějším prostoru s kapacitou 5,2 m2. Autobus je poháněn motorem DAF MX-11 s výkonem 251 kW Euro 6 stupně D.
Bohaté vybavení autobusů zahrnuje mimo jiné komplexní video monitorovací systém, brány pro počítání cestujících nebo informační systémy. Dopravce se rozhodl využít také funkci MobilEye – bezpečnostní systém pro řidiče. S podporou asistenta pro udržování jízdního pruhu budou řidiči upozorněni na opuštění jízdního pruhu nekontrolovaným způsobem, což je jedna z největších hrozeb v silniční dopravě.
Model Solaris InterUrbino je v Itálii zvlášt oblíbený. Doposud polský výrobce dodal na Apeninský poloostrov více než 400 autobusů tohoto typu a na italských silnicích v současnosti jezdí celkem téměř 1 000 vozidel od Solaris, včetně elektrických autobusů a trolejbusů.

Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: