Koněspřežná tramvaj vyjela v Brně k 150. výročí MHD

Oslavy 150. výročí městské hromadné dopravy v Brně pokračují. V sobotu 17. srpna 2019 vyjela v Brně z Moravského náměstí k Semilassu koněspřežná tramvaj, tak, jak tomu bylo přesně před 150 lety. Za velkého zájmu široké veřejnosti odhalili zástupci města Brna a Dopravního podniku historický označník, který významné jubileum připomíná. O výrobu historického označníku se zasloužili sami Brňané a další milovníci dopravy z různých koutů republiky i světa. V dražbě sedadel ve Zlaté tramvaji KT8 se vybralo přes 80 tisíc korun, ze kterých byl označník pořízen.

Návštěvníci se také mohli setkat i s vozem 4MT, jehož rekonstrukci provedli pracovníci Dopravního podniku města Brna. Oprava probíhala dva roky a deset zaměstnanců na rekonstrukci vozu pracovalo přes 12000 hodin.

„Stát přesně po 150 letech na místě, kde se začala psát historie městské hromadné dopravy v Brně je pro mě obrovská čest. Velký kus práce, kterou odvedli naši předchůdci, je pro nás závazkem provozovat dopravu ve městě na co nejvyšší úrovni. Zároveň je toto jubileum novým startem a osobně jsem zvědavý, kde budou mí nástupci a město Brno za dalších padesát, sto nebo sto padesát let. Doufám, že si spolu s námi lidé oslavy užijí,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dopraváček, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: