Dva Taurusy odkoupily České dráhy z Rakouska

Dvě elektrické lokomotivy Taurus odkoupily České dráhy od rakouské společnosti Swietelsky Baugesellschaft. Národní dopravce bude tyto lokomotivy využívat  v mezistátní dopravě, především na vlaky EuroCity na lince Ex 4 Warszawa – Bohumín – Břeclav – Wien v úseku Bohumín – Wien. Doplní tak dvacítku moderních lokomotiv řady 380, kterou České dráhy využívají pro mezistátní dopravu do Rakouska a Maďarska.

„Využili jsme možnost na odkoupení dvou moderních lokomotiv Taurus od rakouské společnosti Swietelsky Baugesellschaft za výhodných finančních podmínek. Stroje posílí naši flotilu lokomotiv pro mezinárodní provoz. Výhodou je jejich rychlé uvedení do provozu po převzetí. Stroje jsou schválené a naši i zahraniční strojvedoucí je dobře znají,“ vysvětluje Radek Dvořák, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod.

Lokomotivy Taurus jsou moderní stroje konstruované pro využití v osobní i v nákladní dopravě s rychlostí až 230 km/h, s trvalým výkonem až 6 000 kW a s možností napájení systémy 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC a 15 kV 16,7 Hz. Lokomotivy Taurus v současnosti jezdí např. v České republice, v Rakousku, v Německu, v Itálii, ve Švýcarsku, Slovinsku, v Polsku, v Maďarsku a na Slovensku. Siemens vyrobil více než 500 lokomotiv Taurus v různých provedeních.

České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: