40 000 Crossway přebrala od IVECO BUS společnost Arriva

IVECO BUS dosáhl dalšího důležitého milníku předáním čtyřicátého tisícího autobusu řady Crossway společnosti Arriva, k němuž došlo 26. srpna ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě. Jubilejní čtyřicátý tisící Crossway Low Entry Line s motorem Cursor 9 a o délce 14,5 metru je pro výrobní závod ve Vysokém Mýtě významným milníkem. Tento autobus je součástí dodávky dalších patnácti vozů, které si Arriva objednala u IVECO BUS, čímž pokračuje v obnově svého vozového parku. Vůz bude nasazen v rámci Pražské integrované dopravy a cestující ho poznají podle čísla 40 000 na jeho boku.

„Jsem hrdý na to, že Crossway s pořadovým číslem 40 000 bude vlastnit Arriva. Dlouhodobě podporujeme domácí výrobu moderních a kvalitních autobusů. To ocení naši cestující, kteří si mohou užívat vyššího komfortu při cestování. Všechny nové autobusy mají klimatizaci, pohodlné sedačky s vysokými opěradly, LCD obrazovky s informacemi o zastávkách, ale také Wi-Fi síť nebo USB nabíječky na dobití mobilních telefonů,“ zmiňuje Daniel Adamka, generální ředitel společnosti Arriva.

Foto: Arriva

„Tento milník mě v případě autobusů IVECO nepřekvapuje, jelikož se jedná o kvalitní a spolehlivé vozy, které cestujícím poskytují očekávaný komfort v prostředcích veřejné dopravy. Ve Středočeském kraji jsme v rámci systému integrované dopravy rádi zejména za velkokapacitní autobusy, které na řadě míst přetíženému dopravnímu systému výrazným způsobem odlehčily,“ dodává ředitel IDSK Michal Štěpán.

„Autobusy IVECO tvoří ve flotile Pražské integrované dopravy stále větší podíl a jsou mezi cestujícími oblíbené hlavně kvůli bezbariérovosti a pohodlí i na delších cestách. Navíc aktuální dodávky velkokapacitních patnáctimetrových autobusů nám pomáhají řešit kapacitní problémy na páteřních linkách z Prahy do jednotlivých středočeských měst bez nárůstu počtu řidičů. Zejména si ceníme vysokého podílu míst k sezení při splnění požadavku na bezbariérovost,“ říká Petr Tomčík, ředitel ROPID.

„Tímto novým rekordem v produkci potvrzuje řada Crossway pozici jednoznačného evropského lídra v meziměstském segmentu. Díky jeho rozšířené řadě jsme schopni nabídnout dokonalé řešení vyhovující všem potřebám, i s pohonem na zemní plyn,“ komentoval Stephane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader.

Arriva

Leave a Reply

%d