Solaris představí na veletrhu BUSWORLD TROLLINO 24

Solaris poprvé představí na veletrhu Busworld 2019 v Bruselu kloubové Trollino 24. To je dosud nejdelší vozidlo, které vyrobil polský výrobce. Záměrem Trollina bylo vytvořit platformu pro budoucnost, sériovou výrobu 24 metrů dlouhých vozidel s elektrickým nebo hybridním pohonem. Solaris dále návštěvníkům veletrhu představí vozidla Urbino 12 hydrogen a Urbino 18 electric. V současné době je největším výrobcem trolejbusů v EU a dodal již svým zákazníkům přes 1350 vozidel v 16 zemích.

Na výstavě v Bruselu bude elektrická rodina Urbino, která je na trhu dobře zavedená, představovat se bude kloubový 18 metrový autobus, který bude mimo jiné vybaven nejmodernějšími asistenčními systémy pro řidiče (ADAS). Novinkou jsou baterie Solaris High Energy+ s extrémně vysokou kapacitou.

Foto: Solaris

Vzhledem k tomu, že stále více evropských měst usiluje o to, aby jejich veřejná doprava byla šetrnější k životnímu prostředí, a protože jejich konkrétní potřeby jsou tak odlišné, Solaris se rozhodl přidat do svého portfolia 24 metrů dlouhý trolejbus Trollino 24, který bude mít svůj debut na výstavě Busworld.

Hnací ústrojí se skládá ze dvou trakčních motorů o výkonu 160 kW, které pohánějí dvě hnací nápravy. Balíček 58 kWh vysokovýkonných baterií Solaris se nabíjí na trase a shromažďuje proud z nadzemního vedení pomocí bipolárního sběrače, tradičně používaného v trolejbusech. Energie nahromaděná v bateriích se navíc použije k pohonu trolejbusu, kdykoli je odpojen od elektrického trakčního vedení.

Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: