Solaris dodává dopravci DLA z Vratislavi nová Urbina

Společnost Solaris Bus & Coach SA začala dodávat 17 moderních nízkopodlažních městských autobusů pro dopravce DLA z Vratislavi. Jedná se o čtyři vozidla Solaris Urbino 12 a třináct vozidel o délce 10,5 metrů. Ve městě již jezdí pře 60 autobusů právě od společnosti Solaris, nyní se ovšem jedná o první autobusy nejnovější verze modelu Urbino.

Všechna vozidla budou vybavena dynamickými motory o výkonu 186 kW, které splňují přísné emisní normy Euro VI D a systémem rekuperace energie, který sníží spotřebu paliva. Kromě toho budou vybaveny funkcí „studeného startu“, která usnadňuje startování při teplotách dosahujících -20 ° C. Dopravce přidělí nové autobusy částečně na dopravu na městských linkách ve Vratislavi a na dopravu mezi městem a obcemi v obci Miękinia.

Nízkopodlažní vozidla Solaris budou vybavena klimatizací, informačním systémem pro cestující s hlasovým hlášením zastávek a chybět nebudou ani USB zásuvky pro nabíjení mobilních zařízení. Dvanáctimetrová verze zajistí jízdu pro nejméně 80 cestujících, z toho 29 v sedících a Urbino 10,5 může zase pojmout více než 65 cestujících najednou (24 sedících). Výrobce zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti dodávaných vozidel, vybaví je systémem detekce požáru, video monitorování uvnitř i vně a uzavřenou kabinou řidiče.

Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: