Společnost Škoda Electric má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Škoda Electric se stal Bedřich Koukal. Dosavadní generální ředitel Jaromír Šilhánek se v rámci koncernu přesouvá do vedení skupiny Škody Transportation na pozici viceprezidenta pro Strategii. Škoda Electric, která patří do skupiny Škoda Transportation, je výrobcem trolejbusů, elektrických autobusů a zároveň také trakčních pohonů a motorů pro lokomotivy, tramvaje, elektrické jednotky, soupravy metra nebo důlní vozidla. V současné chvíli zaměstnává celkem 800 lidí z toho přes 200 specialistů v oblasti technického vývoje, projektů a konstrukce.

Společnost Škoda Electric má dlouholetou tradici, zkušenosti v oboru a silné zázemí skupiny Škoda Transportation. A to jsou skutečně pevné základy pro další rozvoj firmy, který bude mít nově na starosti Bedřich Koukal. Jedná se o velmi zkušeného manažera, který se pohybuje ve strojírenství celou svoji kariéru,“ říká Petr Brzezina, předseda představenstva a prezident skupiny Škoda Transportation.

Bedřich Koukal působil posledních téměř deset let ve švédsko-švýcarské nadnárodní korporaci ABB na několika pozicích, naposledy jako ředitel pro strategické projekty. V letech 1983-1988 vystudoval obor elektrotechniky na VUT v Brně. Poté vystřídal několik pozic, až nastoupil v roce 1997 do ABB jako vedoucí obchodu a marketingu. Mezi roky 2004 – 2006 pracoval v technologické společnosti VA TECH EZ na pozici senior regionální manažer. Následně se vrátil zpět do společnosti ABB, kde byl od roku 2014 i členem zemského vedení společnosti se zodpovědností za strategické projekty.

„Naše společnost je ve fázi růstu, i proto jsem rád, že se viceprezidentem pro strategii celého koncernu Škoda Transportation stává právě Jaromír Šilhánek, dlouholetý generální ředitel Škody Electric. Společnost pod ním měla výborné výsledky a věřím, že se jeho bohaté zkušenosti zúročí a pomohou v dynamickém rozvoji celého koncernu Škoda Transportation,“ dodává Petr Brzezina.

Jaromír Šilhánek byl ve společnosti Škoda Electric od prosince 2003, kdy nastoupil na pozici finančního ředitele. Roku 2006 byl jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem. Svou pracovní kariéru začínal jako ekonom ve firmě Berger Bohemia. Další zkušenosti získal ve firmě Panasonic AVC Networks Czech, kde působil v oblasti financí a plánování. Na Západočeské univerzitě v Plzni vystudoval technickou kybernetiku, ekonomii a finance.

Škoda Transportation

Leave a Reply

%d