Arriva vyjíždí v Plzeňském kraji na prezentační jízdy

Od června příštího roku bude na základě desetileté smlouvy společnost Arriva zajišťovat provoz autobusů v Plzeňském kraji. Na linky dopravce nasadí pouze nové klimatizované autobusy nově v barvách Plzeňského kraje . Cestující si budou moci během cesty dobít i mobilní telefony a na páteřních trasách se připojí i k wifi. Již nyní si mohou zájemci jeden z vozů prohlédnout na prezentační jízdě v řadě obcí na Plzeňsku.

„Připravili jsme šest různých tras po celém Plzeňsku, chceme se potkat se zástupci obcí, cestujícími i zaměstnanci. Představíme se jim jako společnost, budeme připraveni odpovídat na otázky ohledně příprav na zahájení provozu a případní zájemci o zaměstnání se budou moci zeptat na to, jaké nabízíme pracovní podmínky,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy. Zájemci se na palubě prezentačního autobusu mohou těšit na program pro děti i dospělé, dozvědí se, jakými autobusy je bude Arriva na Plzeňsku vozit, a prohlédnou si i uniformu řidiče.

„Veřejná doprava v Plzeňském kraji se postupně radikálně mění. Na základě otevřených tendrů bylo či bude dodáno 315 nových autobusů a 24 nových vlaků. Podporujeme zároveň budování přestupních terminálů, integrujeme jízdné tak, aby cestující na jeden jízdní doklad projel náš kraj všemi dopravními prostředky. Pozornost věnujeme i cyklistům, kteří budou mít možnost si jízdní kolo v pohodlí přepravit. Tam, kde změny již proběhly, zaznamenáváme markantní nárůst cestujících,“ říká hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Arriva pro Plzeňský kraj nakoupí celkem 315 nových autobusů. Už v průběhu jarních měsíců je bude mít ve svých depech. Jde o značky Dekstra, Iveco, Man nebo Setra. Aby vše proběhlo v pořádku, je na denním pořádku komunikace s Plzeňským krajem, obcemi, ale i s budoucími zaměstnanci. „Řidiči, kteří jezdí pro současného dopravce, se rozhodně nemusí bát, že by přišli o práci. Rádi bychom jim nabídli uplatnění v naší společnosti. Řidičů budeme potřebovat zhruba čtyři stovky a řada z nich nás už sama oslovila. S některými připravujeme exkurzi k výrobcům autobusů. Chceme jim ukázat, jak budou naše autobusy vypadat a jak se vyrábějí,“ uzavírá František Soumar, ředitel Arrivy Střední Čechy.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: