14 nových autobusů Mercedes vozí cestující na linkách MHD v Příbrami

Společnost Arriva Střední Čechy pořídila pro provoz na linkách městské hromadné dopravy v Příbrami čtrnáct nových autobusů Mercedes-Benz Conecto LF II. Na základě smlouvy bude Arriva dalších deset let zajišťovat provoz na linkách MHD. Oficiální představení nových autobusů se konalo v úterý 19. listopadu 2019 na autobusovém nádraží v Příbrami. Ke slavnostnímu přestřižení pásky došlo krátce po desáté hodině za přítomnosti představitelů města Příbram a společnosti Arriva.

Zájemci si pak mohli vystavené autobusy prohlédnout do 15 hodin. Některé nové Mercedesy svezly  své první cestující již v říjnu.

Všech dvacet autobusů v příbramské MHD bude nízkopodlažních, což při nástupu i výstupu ocení zejména rodiče s kočárky, starší a méně pohybliví občané. Cestující si užijí i další komfort, kromě pohodlných sedaček to bude klimatizovaný prostor autobusů,“ říká František Soumar, ředitel společnosti Arriva Střední Čechy.

„S novými autobusy získává hromadná doprava v Příbrami zcela nový kvalitativní rozměr. Za stejnou cenu jízdného získají naši občané výrazně kvalitnější službu, větší komfort a vyšší úroveň přepravy, srovnatelnou s městy západní Evropy,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Na základě nyní končící smlouvy nemělo město žádné možnosti, jak dopravce ohlídat. „Nová smlouva nám například umožňuje sankce za zdržení spoje – pro příklad za zpoždění spoje od 10 minut můžeme pokutovat částkou 500 korun, při zpoždění o 30 minut 1 000 korun a v případě, že se spoj zdrží o více než hodinu, můžeme dopravci udělit pokutu 5 000 korun. Obdobných podmínek je ve smlouvě celá řada,“ dodal Martin Buršík.

S výjezdem nových autobusů se změní od 1. prosince velmi drobně jízdní řády městské dopravy. Upraven bude jejich provoz během vánoční svátků a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

Zajímavosti z MHD

Provoz zajišťuje 20 autobusů.

Za volanty autobusů se střídá 37 řidičů, z toho 4 ženy.

Městská doprava má 98 zastávek.

V provozu je na 19 linkách přes pět stovek spojů.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: