Společnost Scania zažívá úspěšný rok na českém trhu

Švédský výrobce v letošním roce předal nejvíce autobusů za dobu působení na českém trhu. Do konce roku bude předáno zákazníkům 133 autobusů. Jmenujme například úspěch v Ústeckém kraji, kde  Dopravní společnosti Ústeckého kraje předává Scania více než 70 klimatizovaných autobusů délky 12 m. Dopravci ČSAD MHD Kladno, který je součástí skupiny Arriva, bylo předáno devět autobusů  Scania Citywide Suburban LE 15M CNG.

Jmenovat dále můžeme pět nových autobusů Scania Irizar i6s, které pořídila společnost ARRIVA CITY na linku z Prahy do Teplic. Součástí dodávky je také pětiletý servisní kontrakt, který obsahuje kompletní údržbu předepsanou výrobcem a také krytí všech dalších neočekávaných oprav. Výhodou servisní sítě společnosti Scania je také dostupnost jednotlivých poboček 7 dní v týdnu. Scania Irizar i6s je komfortní autobus jehož primárním určením jsou dálkové linky.

I společnost RegioJet pořídila v tomto roce devět nových autobusů Scania Irizar i8 určených k zajištění provozu autobusových linek IC Bus, které provozuje pro německé dráhy Deutsche Bahn. Autobusy nahradily od 1. května 2019 stávající vozidla Setra.

Autobusy značky Scania si mohli prohlédnout i návštěvníci devátého ročníku středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2019 v Praze Letňanech. Společnost Scania se prezentovala zcela novou expozicí, která kladla důraz na ekologii a udržitelnost. Například prezentační materiály byly návštěvníkům k dispozici v elektronické podobě a také veškeré vybavení bylo s minimálním podílem plastů.

Pro návštěvníky společnost Scania připravila 2 městské autobusy řady CITYWIDE a meziměstské Interlink HD, který byl letos mimo jiné k dispozici pro národní hokejový tým, a také model Irizar i6s. Třínápravový velkokapacitní autobus CITYWIDE již následující den po skončení veletrhu odjel zpět do Švédska.

Scania na veletrhu CZECHBUS prezentovala hned čtveřici svých autobusů. Musím poděkovat zákazníkům za důvěru, kterou nám letos projevili. Do konce prosince předáme 133 autobusů, což je více než dvojnásobek v porovnání se stejným obdobím loňského roku,“ říká manažer prodeje autobusů Scania CER Lukáš Martinů a dodává: „Tento rok musím hodnotit pozitivně. Na českém trhu jsme se stali třetí nejprodávanější značkou s jedenáctiprocentním podílem na trhu. Přímo na veletrhu CZECHBUS jsme pak uzavřeli smlouvy na více než 10 vozidel.“

Dopraváček, zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: