RegioJet pořídí 15 lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3

Společnost RegioJet a Bombardier Transportation podepsali smlouvu o dodávce 15 nových lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3. Jedná se o první objednávku nové generace vícesystémových lokomotiv TRAXX MS3 určených pro výkony v osobní dopravě. Součástí smlouvy je také opce na dodávku až desítek dalších lokomotiv; poprvé v praxi bude využito také nové on-line řešení pro dodávky náhradních dílů od společnosti Bombardier. Jeho součástí je plán týkající objednávek náhradních dílů bez potřeby vedení vlastní evidence na straně provozovatelů. Nasazeny budou na vnitrostátní a mezinárodní vlakové spoje RegioJet v rámci České republiky a dalších středoevropských zemí. Uzavřená smlouva navazuje na předchozí z roku 2017, na jejímž základě RegioJet pořídil lokomotivy TRAXX MS2e. Pořízení nových lokomotiv jde ruku v ruce s masivní expanzí RegioJetu

Pořízení 15 lokomotiv TRAXX MS3 je největší investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí s expanzí aktivit dopravce v rámci celého středoevropského regionu. RegioJet předpokládá dodávky prvních lokomotiv na základě nově uzavřené smlouvy v následujícím roce a plánuje jejich nasazení jak na existující úspěšné spoje na trasách z Prahy do Ostravy, Košic, Brna, Bratislavy a Vídně, tak na zajištění provozu nových spojů v rámci České republiky a dalších zemí střední Evropy. Mezi ně patří například spoje na trase Brno – Ostrava – Bohumín a zpět (zahájení provoz spojů od prosince 2019), nebo mezinárodní spojení do Budapešti připravované od června 2020. Díky otevření nových spojení předpokládá v roce 2020 RegioJet masivní nárůst výkonů – a to až o 100 %.

RegioJet pořizuje další lokomotivy TRAXX MS3 také s cílem postupně unifikovat flotilu vícesystémových lokomotiv, které by v budoucnu měly být tvořeny takřka výhradně lokomotivami TRAXX MS. RegioJet postupuje podobně jako další velcí dopravci a chce v provozu svých dálkových vlaků využít silných synergií unifikované flotily nejmodernějších vícesystémových lokomotiv.

Dopraváček, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: