České dráhy zařadí před Vánoci do vlaků posilové vozy

Národní dopravce před Vánoci posílí dopravu o více než 10 tisíc míst. Desítky vozů České dráhy mimořádně zařadí do svých expresů a rychlíků. V pátek 20. prosince a v pondělí 23. prosince vypraví i posilový vlak InterCity Ostravan. S posilováním dopravy začíná dopravce už ve čtvrtek 19. prosince a budou se posilovat nejvytíženější vlaky až do pondělí 23. prosince. Jednat se bude prakticky o všechny expresní a rychlíkové linky vycházející z Prahy.

Tradičně je největší zájem o cestování na střední a severní Moravu (Olomouc, Ostrava, Valašsko a Slovácko). V tomto směru pojede v pátek a v pondělí také posilový vlak InterCity Ostravan s kapacitou přes 400 míst k sezení. Vlak odjede z Prahy v 15:36 hod. a zastaví v Zábřehu na Moravě, v Olomouci a jízdu ukončí před 19 hodinou v Ostravě. Posíleny budou také další linky, například z Prahy do Plzně a Chebu, z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu nebo z Prahy do Českých Budějovic. Další vozy jsou zařazeny i do vlaků na Slovensko.

Navíc budou ještě připraveny čtyři desítky vozů operativního posílení, které budou zařazeny podle obsazenosti spojů a pokynů dispečerů. Soustředěny budou ve významných uzlech, jako je například Praha, Olomouc, Bohumín, Brno nebo Plzeň.

Dopraváček, zdroj: ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: