Hokejisty Třince vozí unikátní autobus VanHool ALTANO

Hokejisty mistrovského Třince vozí unikátní autobus společnosti SPETRA CZ, který nabízí bohatý prostor pro zavazadla o objemu 13m3, komfortní sedadla a spolehlivé pohonné ústrojí značky Scania. Zatím bylo vyrobeno pouze několik kusů. Jedná se tak o opravdový unikát. Autobus je poháněn třináctilitrovým motorem Scania o výkonu 450 koní s osvědčenou automatizovanou převodovkou Opticruise, která má 12 rychlostních stupňů. Tato kombinace zaručuje komfortní a bezproblémovou přepravu. Řidiči těchto autobusů pak uvítají nejen oddělený prostor od posádky, ale také kamerový systém, jenž usnadňuje manévrování. K lepší ovladatelnosti přispívá i aktivně řiditelná zadní náprava.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VanHool ALTANO s třináctilitrovým motorem Scania o výkonu 450 koní si společnost SPETRA CZ vybrala ze tří důvodů. „Protože mimo jiné vozíme třinecké hokejisty společně s kompletní výstrojí, vybrali jsme tento autobus kvůli velikosti zavazadlového prostoru a také pro jeho speciální uložení sedadel, díky kterému mají cestující mnoho místa ve všech směrech. Navíc je autobus poháněn motorem značky Scania, což nám zaručuje spolehlivost a nízkou spotřebu paliva,“ říká majitel firmy SPETRA Tadeáš Barteczek. A dodává: „Hráčům jde hlavně o pohodlí na delších cestách a je jedno, jestli teprve jedete na zápas, nebo už máte v nohách náročné utkání. Proto jsme zvolili tento prostorný a komfortní model.“

Společnost SPETRA bude autobus využívat nejen k přepravě hokejistů, ale také pro dálkovou přepravu. „Nový autobus budeme využívat pro zájezdy a kromě třineckých ocelářů vozíme i třinecký fotbalový klub. Všem se snažíme nabídnout ten nejvyšší možný komfort. Proto kupujeme prémiový autobus VanHool s vyspělým podvozkem Scania a dbáme na čistotu i technický stav,“ říká Barteczek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: