Nové trolejbusy ze Škody svezly v Rumunsku první cestující

První cestující svezly v rumunské Kluži nové trolejbusy, na jejichž výrobě se významným způsobem podílela česká společnost Škoda Electric. Ta pro flotilu padesáti nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodala kompletní elektrovýzbroj a zajistila i montáž těchto vozidel. Kluž je čtvrtým největším rumunským městem, žije v něm více než 320 tisíc obyvatel. Tamní cestující díky nové dodávce získávají velmi moderní dopravní prostředky. Kloubové nízkopodlažní vozy s celkovou kapacitou 140 pasažérů jsou například kompletně klimatizované. Dopravce pak ocení nízké provozní náklady – trolejbusy jsou například vybavené zařízením pro rychlé pokrytí výpadku elektrické energie, tzv. superkapacitory. Finálním dodavatelem vozidel je společnost Solaris.

„V těchto dnech zahájily provoz s cestujícími první dodané trolejbusy. Celá padesátka vozidel pak do Rumunska dorazí v průběhu prosince,“ sděluje projektový manažer Škody Electric Oldřich Husa.

Pro Škodu nejsou dodávky pro Kluž zdaleka jediným úspěchem na rumunském trhu. „Téměř šest desítek vozidel již několik let provozují v rumunských městech Temešvár a Baia Mare, sedmnáct trolejbusů ze Škody úspěšně slouží v městě Galati a příští rok budeme spolupracovat na dodávce dalších 26 vozů pro město Brašov,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: