Škody Electric předala do Pardubic trolejbusy typu 32 Tr

Pardubický dopravní podnik převzal od plzeňské Škody Electric pět vozidel typu 32 Tr za zhruba padesát milionů korun. Nové klimatizované vozy tak nahradí nejstarší trolejbusy typu Škoda 14 Tr, které se vyráběly od začátku 80. do konce 90. let minulého století. V loňském roce již Škoda předala dopravnímu podniku v Pardubicích celkem devatenáct nových moderních dvanáctimetrových vozidel typu 30 Tr. Zakázka pro Pardubice patřila k největším loňským dodávkám v rámci České republiky.

„Část flotily tvořily parciální trolejbusy, které díky zabudovaným trakčním bateriím mohou obsluhovat i linky bez trolejového vedení,“ říká Radek Kapr. Škodovácké trolejbusy jezdí i v dalších dvanácti městech České republiky, například Brně, Opavě, Plzni nebo v Ostravě. Celkem na tuzemský i zahraniční trh dodala Škodovka za dobu existence trolejbusové výroby více než 14 tisíc vozů a díky tomu jezdí české trolejbusy ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.

Nový trolejbus Škoda 32 Tr pro Pardubice (budoucího ev.č. 429) byl zvěčněn na zkušební jízdě v Plzni dne 11. října 2019.

Dopraváček, zdroj: Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: