Představenstvo DPP v plném složení, zvolilo na neobsazené místo Mateje Augustína

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy na svém jednání zvolila nového člena představenstva DPP Mateje Augustína, který  bude mít v působnosti ekonomickou oblast. Představenstvo DPP tak od 19. prosince 2019 pracuje v plném, pětičlenném složení.

Matej Augustín je manažer a ekonom s dlouholetými zkušenostmi v krizovém managementu národních i nadnárodních společností, auditu finančních institucí, bankovnictví a železničním sektoru. Svojí pracovní kariéru začal jako lektor na katedře ekonomie a účetnictví Univerzity Komenského v Bratislavě, poté působil jako manažer auditu bank v mezinárodní společnosti KPMG Slovensko. V letech 2002 – 2006 byl ředitelem finančního výkaznictví VUB Banky a současně působil jako předseda komise pro bankovní výkaznictví ve Slovenské bankovní asociaci a jejím zastoupení v Evropské bankovní federaci v Bruselu. Od roku 2006 do roku 2010 působil v Železniční společnosti Cargo Slovakia jako předseda představenstva a generální ředitel. Poté zastával různé pozice jako hlavní státní poradce na Úřadu vlády SR, projektový manažer na ministerstvu zdravotnictví SR, generální ředitel ve společnosti Železničné opravovne a strojárne Zvolen a senior konzultant v oblasti restrukturalizací společností.

Pan Augustín vystudoval Fakultu managementu na Univerzitě Komenského v Bratislavě, obor Ekonomie a finance, kde získal magisterský titul. V rámci studií absolvoval program MBA v anglickém jazyce garantovaný Cornell University USA.

Dopraváček, zdroj DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: