Solaris dodá sedm hybridních autobusů do polského města Zabkowice Slaskie

Sedm nových hybridních autobusů dodá společnost Solaris do 31. července 2020 do polského města Zabkowice Slaskie‎. Autobusy budou jezdit na nových linkách městské hromadné dopravy, které budou v obci nově zřízeny ve druhé polovině roku 2020. Odhaduje se, že vozidla ujedou v rámci MHD denně přibližně 1 500 kilometrů.

Sedm dvanáctimetrových autobusů Solaris bude mít sériový hybridní pohon splňující normy Euro 6. Hybridní autobusy budou také vybaveny superkondenzátory, které umožní skladování a využití obnovené energie. To umožní snížit spotřebu paliva a emise znečišťujících látek.

Kromě toho budou hybridní autobusy Solaris Urbino 12 vybaveny funkcí Arrive & Go, která řídí provoz dieselového motoru: vypíná motor, když se autobus blíží k zastávce a znovu zapne motor, když se vozidlo rozjíždí. To umožňuje také podstatné snížení emisí z výfuku a hluku vozidla v místech, kde cestující bydlí. Vozy budou vybaveny celovozovou klimatizací, USB zásuvkami na dobíjení a chybět nebude ani systém na hlášení zastávek.

Prostředky na nákup nízkoemisních autobusů získala obec z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu pro region Dolní Slezsko na období 2014–2020.

Zleva: Waldemar Wlazło (regionální obchodní ředitel, jihozápadní Polsko, Solaris Bus & Coach S.A.), Marcin Orzeszek (starosta Zabkowice Slaskie‎), foto: Solaris

Dopraváček, zdroj: Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: