DP města Ústí nad Labem pořídil pět autobusů Urbanway 12M CNG

V prosinci loňského roku rozšířilo vozový park v Ústí nad Labem pět nových autobusů Urbanway 12M s pohonem na CNG. Vozy byly zakoupeny v rámci projektu IROP – Obnova a rozšíření vozového parku DPMUL II.

Jedná se o dvounápravové, třídveřové, nízkopodlažní autobusy s pohonem na CNG, určené pro městskou hromadnou dopravu, s obsaditelností až 84 osob. Garantovaná životnost autobusu je minimálně 10 let v městském provozu. Autobusy jsou vybaveny tzv. kneelingem, umožňující snazší nástup a výstup cestujících. Dále jsou vybaveny kamerovým systémem, který umožňuje řidiči pohodlné sledování prostor u všech dveří nebo poptávkovým systémem otevírání dveří. Nechybí celovozová klimatizace a novinkou jsou také USB nabíječky. Cena jednoho dodaného autobusu je 7 350 000 Kč bez DPH,“ uvedl Ing. Jakub Kolář, provozně – technický náměstek výkonného ředitele společnosti.

„Vozidla mají motor splňující normu EURO 6 a k pohonu používají stlačený zemní plyn,  jsou tak šetrná k životnímu prostředí a obyvatelům našeho města,“ uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Dopraváček, zdroj: DPMUL

Leave a Reply

%d bloggers like this: