Více než 10,5 milionů cestujících využilo v loňském roce vlaky RegioJet

Žluté vlaky RegioJet přepravily v roce 2019 na všech svých trasách (dálkové a regionální spoje v ČR, SR a v Rakousku) rekordních více než 10,5 miliónu cestujících, což meziročně znamená nárůst o přibližně milion nových cestujících.

Samotné dálkové vlaky RegioJet přepravily v roce 2019 rekordních 6,5 milionů cestujících. To znamená meziroční nárůst o přibližně 600 tisíc nových cestujících, kteří nově využili dálkových spojů RegioJet – a to zejména na trase Praha – Brno – Vídeň / Bratislava.

V roce 2020 plánuje společnost RegioJet další expanzi na klíčových mezinárodních i vnitrostátních trasách. V letošním roce zahájí například provoz vlaků na mezinárodních spojích do Budapešti, které maďarskou metropoli spojí nejen s Prahou, ale také s Vídní. Plánované jsou také nové vlakové spoje na Ukrajinu a do Polska. Nově – od prosince loňského roku jezdí dálkové vlaky RegioJet také na státem objednávané rychlíkové lince R8 Brno – Ostrava – Bohumín nebo regionální spoje v Ústeckém kraji.

Nárůst provozních aktivit bude znamenat i rozšiřování vozového parku. V letošním roce dopravce  nasadí do provozu vícesystémové lokomotivy Bombardier Traxx MS3. Zároveň má RegioJet v plánu také výstavbu vlastního nového depa a další rozšiřování své technické a údržbové základny.

Dopraváček, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: