SAD

Společnost SAD Prievidza pořídila tři nové autobusy Solaris Urbino

Společnost SAD Prievidza pořídila pro linky MHD v Prievidzi a Bojnicích  tři nové autobusy Solaris Urbino 10,5. Autobusy byly dodány v prosinci a do provozu byly zařazeny ještě před koncem roku.

V prosinci roku 2018 společnost SAD Prievidza uspěla ve veřejné soutěži na 10 let obslužnosti MHD v Prievidzi a Bojnicích s možností prodloužení na dalších 5 let. Podmínkou tendru bylo, že autobusy v MHD flotile nesmí být starší než 16 let a průměrný věk autobusů nesmí překročit 10 let.

Klimatizované autobusy Solaris Urbino mají kapacitu 23 míst k sezení a 57 k stání. Jsou vybaveny předním, zadním a bočním LED panelem a interiérovým LCD panelem, který cestující informuje o nejbližších zastávkách a dostupné je i bezplatné Wi-Fi připojení. Novinkou jsou zde pro cestující USB porty pro nabíjení.

Foto: SAD Prievidza

První model tohoto Solarisu, který společnost vlastnila, byl zařazen do provozu v lednu 2019, aby byl následně testován pro tuto investici. Na základě porovnání s jinými typy autobusů městského provedení, které společnost vlastní, se SAD Prievidza rozhodla investovat právě do tohoto modelu autobusu.

Foto: SAD Prievidza

Připomínky od řidiče a cestujících vedly k upřesnění specifikace technických požadavků pro koupi tří nových vozidel. Nahradilo se madlo v prostoru pro vozíčkáře, rozšířil se vnější přední LED panel informující o lince a autobusových zastávkách. Sedačky byly vyměněny za jiný typ, kvůli jednodušší údržbě.

Foto: SAD Prievidza

Foto: SAD Prievidza

Dopraváček, zdroj: SAD Prievidza

Leave a Reply

%d bloggers like this: