Kampaň na podporu Linky bezpečí vynesla celkem 258 tisíc korun

Společný projekt Linky bezpečí, Československé obchodní banky a Dopravního podniku hlavního města Prahy, který trval přes tři měsíce, vynesl celkem 258 tisíc korun. Představení společného projektu proběhlo 12. září 2019 před budovou ČSOB u tramvajové smyčky Radlická.

Do konce roku 2019 se tak věnovalo z každé jízdenky zaplacené v pražských tramvajích kartou, prostřednictvím bezkontaktních terminálů, 25 haléřů Lince bezpečí. Částka symbolizovala 25. výročí fungování této linky.

„S Linkou bezpečí nás spojuje více než desetileté partnerství a my její činnost vždy velmi rádi podpoříme. Díky penězům z bezkontaktních nákupů tramvajových jízdenek se nyní dovolá dalších takřka 2 500 dětí,“ uvedl Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný mimo jiné za společenskou odpovědnost.

Představení společného projektu proběhlo 12. září 2019 před budovou ČSOB u tramvajové smyčky Radlická.

Od začátku září do konce prosince, kdy kampaň běžela, lidé v pražských tramvajích bezkontaktně nakoupili více než milion jízdenek. Jen v prosinci jich bylo rekordních 290 tisíc. Prokázalo se, že placení kartou je u cestujících stále oblíbenější, protože je pohodlné, jednoduché a šetří čas,“ doplnila Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení, spotřebitelské financování, otevřené bankopojištění a inovace.

Linka bezpečí je největší a nejdéle působící celostátní krizová linka pro děti a mladistvé do 26 let. Volajícím je k dispozici zcela zdarma a o její nonstop provoz se stará na sto odborníků. S prosbou o pomoc se na Linku bezpečí denně obrací až 500 dětí a mladistvých, ovšem další zhruba tisícovka se nedovolá.

„Pomoci ČSOB si velmi vážíme. Částka z kampaně nám pomůže snížit počet dětí, které se nedočkají pomocné ruky v situaci, jež je trápí – ať jsou to psychické potíže nebo problémy v rodině a se spolužáky. Přestože máme nepřetržitý provoz, všechny hovory z důvodů kapacitních, prostorových i dalších vyřizovat nestihneme,“ doplnila ředitelka Linky bezpečí Soňa Petrášková.

Dopraváček, zdroj: ČSOB

Leave a Reply

%d bloggers like this: