Společnost Solaris v letošním roce představí nový elektrický autobus Solaris Urbino 15 LE

V letošním roce představí společnost Solaris nový přírůstek do svého segmentu elektrických autobusů. Bude se jednat o třínápravový autobus Solaris Urbino 15 LE. Ten bude postaven hlavně s ohledem na zákazníky skandinávského trhu. Vozidlo bude k dispozici jako typický městský autobus (třída I) a také jako meziměstský autobus (třída II).

Již v roce 1999 společnost Solaris nabídla své první třínápravové autobusy o délce 15 metrů. Jednalo se však o modely založené na konvenčních naftových a CNG motorech. Celkem Solaris dodal téměř 1300 kusů tohoto typu.

Letos se výrobce rozhodl vymyslet novou generaci modelu Solaris Urbino 15 LE – k dispozici pouze s elektrickým pohonem.

Solaris Urbino 15 LE bude nabízen buď se dvěma nebo se třemi dveřmi (dispozice 2-2-0 nebo 2-2-1) a bude schopen přepravit až 55 sedících cestujících.

V příštích týdnech společnost dokončí konstrukční fázi nového vozidla a zahájí výrobu dvou autobusů před sérií. V tomto bodě je třeba zdůraznit, že i nyní provozovatelé z jedné skandinávské země potvrdili svůj zájem o testování vozidel v reálných silničních podmínkách.

„Přestože tento model stavíme hlavně pro skandinávské trhy, zjevně se neomezujeme pouze na nabízení tohoto autobusu pouze v těchto zemích. Bude k dispozici všem provozovatelům, kteří hledají nízkopodlažní, třínápravové autobusy pro městskou a meziměstskou dopravu. Je to také alternativa s nulovými emisemi pro autobusy CNG, “říká Petros Spinaris, zástupce generálního ředitele společnosti Solaris Bus & Coach SA.

Další technické podrobnosti o elektrické síti Solarisu Urbino 15 LE má výrobce zveřejnit v dubnu letošního roku.

Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: