DP měst Mostu a Litvínova vypravil do pravidelného provozu novou tramvaj EVO2

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova dnes poprvé vypravil do pravidelného provozu s cestujícími novou tramvaj EVO2. Dvoučlánkovou nízkopodlažní tramvaj dodala společnost PRAGOIMEX v prosinci 2019 a označena je evidenčním číslem 320. Druhý vůz byl složen na mostecké koleje v pátek 31. ledna 2020. Třetí tramvaj EVO2 by měl dopravce obdržet do konce února.

Ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s. Daniel Dunovský k druhému vozu EVO2 uvedl: „Zatím se projela jen v areálu dopravního podniku. Nyní budeme s dodavatelem prověřovat všechny systémy a také musíme požádat Drážní úřad o průkaz způsobilosti vozidla. Po obdržení průkazu způsobilosti vozidla tramvaj absolvuje zkušební provoz. Toto vozidlo bude označeno evidenčním číslem 321, přičemž první EVO2 nosí evidenční číslo 320.“

Tramvaje byly pořízeny z Integrovaného operačního programu – z integrované územní investice ITI ústecko-chomutovské aglomerace s dotací ve výši 85 %. „Celkem v této výzvě pořídíme tři vozidla pro městský a příměstský provoz v délce do 25 metrů, třetí z vozidel budeme mít k dispozici již do konce února tohoto roku,“ řekl ještě Dunovský.

Dopraváček, zdroj: DP měst Mostu a Litvínova

Leave a Reply

%d bloggers like this: