České dráhy vydaly v reakci na výstrahu meteorologů upozornění na silný vítr

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil od 18:00 v neděli 9. 2. 2020 do 18:00 hodin v úterý 11. 2. 2020 pro území České republiky nejvyšší (červený) stupeň nebezpečí a vysoký (oranžový) stupeň nebezpečí pro Moravu z důvodu silného větru a možných doprovodných jevů prakticky na celém území České republiky. Tato situace může znamenat značné komplikace v železniční dopravě.

V reakci na výstrahu meteorologů se na případné komplikace chystají také České dráhy. V depech budou připraveny pohotovostní lokomotivy a ve vybraných stanicích zásoby vody a občerstvení pro cestující, kteří by byli v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nuceni na delší dobu přerušit svou cestu. Pohotovost budou držet desítky strojvedoucích, vlakvedoucích, průvodčích, komandujících a dalších zaměstnanců Českých drah, tak aby mohli v případě potřeby mimořádně nastoupit do služby.

Prosíme naše cestující, aby se na možné komplikace při cestování způsobené významným zhoršením povětrnostních podmínek připravili a vybavili se na cestu tekutinami, jídlem, případně léky, které pravidelně užívají, a to i v případě cesty na kratší vzdálenost. Zároveň apelujeme na všechny, kteří nemusejí v době platnosti výstrahy meteorologů cestovat, aby své cesty zvážili, případně odložili, zvláště pak pokud cestují například s dětmi. Pokud vrátíte z důvodu zrušení cesty plánované na 9. – 11. února již zakoupenou jízdenku nejpozději v první den její platnosti, bude vám vráceno jízdné v plné výši beze srážky. Pokud během již nastoupené cesty nastanou komplikace, můžete jízdní doklady s vazbou na vlak použít v uvedeném období i v jiném vlaku, než který je na jízdence uveden. Všechny cestující žádáme, aby v nadcházejících hodinách věnovali zvýšenou pozornost vývoji meteorologické situace a dopravní situaci na železnici a aktuálnímu vývoji přizpůsobili své plánované cesty. Informace o mimořádnostech najdete na stránce www.cd.cz/omezeniprovozu; nebo v mobilním webu ČD.

České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: