Společnost ČSAD Liberec pořídila 17 nových autobusů Iveco Crossway

Flotilu krajského dopravce ČSAD Liberec doplnilo 17 nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway. Díky smlouvě z roku 2017 zaplatila společnost za jeden autobus 4 271 tisíc korun bez DPH.Vozový park ČSAD Liberec, a.s. v současné době čítá 63 autobusů. V jeho obnově bude Liberecký kraj pokračovat i v dalších letech. Přispěl na to doposud částkou 60 milionů korun.  

Foto: KORID LK

Dvanáctimetrové nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway disponují motorem Cursor 9, automatickou převodovkou, mají moderní sedadla s bezpečnostními pásy, elektrické vyhřívání čelního skla a zrcátek, klimatizaci či dvojité zasklení všech dostupných dveří.

„Již od roku 2017 pracujeme na vytvoření vlastního dopravce s cílem získat kontrolu nad cenou dopravního výkonu. Výsledkem tohoto úsilí je desetiletá smlouva ve společnosti ČSAD Liberec. Jsem proto rád, že se naší firmě podařilo zahájit zkvalitňování vozového parku tak, aby cesty po kraji byly pro občany co nejpohodlnější a nejbezpečnější,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Foto: KORID LK

 „Vozy mají nadstandardní kvalitu. Velice mě těší jejich konečná cena. Autobusy jsme objednali v nejlepším nabízeném provedení v těch nejdůležitějších parametrech, jako jsou motor, převodovka, klimatizace a topení. V porovnání s ostatními zakázkami, které se dají dohledat ve veřejných zdrojích, se díky uzavřené smlouvě se společností ČSAD Liberec podařilo nakoupit autobusy mimořádně výhodně,“ dodal Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

„Jsem rád, že se nám povedlo kromě nových autobusů zajistit si i plnohodnotné servisní služby. Můžeme tak diagnostiku a opravy provádět sami, což přinese významnou úsporu času i peněz,“ dodal Jiří Zdražil, jednatel společnosti Autobusy LK.

Dopraváček, zdroj:  Liberecký kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: