Solaris předal v loňském roce 28 vozů dopravci Josef Ettenhuber GmbH

Autobusová společnost Josef Ettenhuber GmbH přepravuje cestující zhruba na 30 linkách v oblastech Ebersberg a Mnichova. V září roku 2008 byl tento dopravce první soukromou autobusovou společností v Německu, která uvedla do provozu hybridní autobus značky Solaris Urbino 18 Hybrid.

Uplynulý rok hodnotí ohledně spolupráce obě společnosti jako velice úspěšný. Poprvé ve své historii se dopravce rozhodl doplnit svou flotilu o tři autobusy s elektrickým pohonem. Kromě toho dodal polský výrobce také 25 dieselových autobusů Urbino 12.

Pro nás je spolupráce se společností Josef Ettenhuber GmbH příkladem úspěšné dlouhodobé spolupráce mezi Solarisem a soukromým operátorem. Tento rok byl pro společnost Josef Ettenhuber GmbH výjimečný, protože firma nejen koupila 25 nových Urbino 12 s konvenčními pohony, ale poprvé ve své historii také získala autobusy s elektrickým pohonem. Patří sem také 100. autobus Solaris, který jsme měli tu čest dodávat našemu dlouhodobému klientovi. Jsem velmi rád, že tímto krokem se Ettenhuber GmbH rozhodl pro toto vozidlo naší značky, “uvedl Alexander Schmidt, obchodní ředitel pro jih společnosti Solaris Deutschland GmbH.

Foto: Solaris

Elektrické autobusy uvedené do provozu jsou vybaveny zásuvnými nabitými bateriemi Solaris High Energy s kapacitou 300 kWh. Dalších 25 vozidel Urbino 12 je vybaveno dieselovými motory, které splňují přísnou emisní normu Euro 6. Autobusy mají mimo jiné 32 běžných sedadel a šest sklopných sedadel, klimatizaci, informační systém pro cestující, přístup na internet Wi-Fi a USB porty, které umožňují dobíjení mobilních zařízení během jízdy.

Dopraváček, zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Leave a Reply

%d bloggers like this: