315 nových autobusů pro Plzeňský kraj, Arriva postupně přebírá nové vozy

Plzeňský kraj vysoutěžil v loňském roce nového autobusového dopravce, který bude zajišťovat dopravní obslužnost do roku 2030. Vítězem se stala společnost Arriva Střední Čechy, která tak nahrazuje od 14. června 2020 dosavadního dopravce ČSAD autobusy Plzeň.

V současné době přebírá Arriva nové autobusy, které bude vypravovat na 213 linek. Celkem bude pořízeno 315 nových klimatizovaných autobusů v barvách Plzeňského kraje. Jedná se o vozidla značek Iveco, Setra, MAN a Dekstra.

Nový autobus před svým předáním společnosti Arriva, 25.2.2020.

„V rámci veřejné zakázky jsme požadovali čtyři druhy autobusů různých velikostí tak, aby byl provoz spojů co nejvíce ekonomický a efektivní s ohledem na počty cestujících v různých částech Plzeňského kraje. Soutěž přinesla tlak na cenu dodavatelů, vlivem čehož budeme moci občanům kraje zajistit výrazně lepší služby za pro kraj přijatelnou cenu, srovnatelnou se současností, což považuji za největší úspěch,“ říká hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Mám velikou radost, že budeme zajišťovat autobusovou dopravu pro Plzeňský kraj. Cestující se mohou těšit na více než 300 úplně nových nízkopodlažních autobusů, které budou klimatizované a nabídnou vysoký komfort cestování. V každém autobuse bude samozřejmostí Wi-Fi připojení k internetu a možnost si nabít třeba mobil nebo tablet přes vestavěné USB nabíječky,“ dodává generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.

Typy autobusů (zdroj: Busportál.cz):

  • 12 minibusů Dekstra s délkou 8 metrů a 20 místy k sezení
  • 145 autobusů Iveco s délkou 10,8 metrů a 35 místy k sezení
  • 92 autobusů MAN s délkou 12 metrů a 43 místy k sezení
  • 29 autobusů Setra 13 metrů s 49 místy k sezení
  • 37 autobusů Setra 15 metrů s 55 místy k sezení
Nové autobusy před svým předáním společnosti Arriva, 25.2.2020.
Autobus Setra na veletrhu CZECHBUS 2019 v Praze Letňanech.
Veletrh CZECHBUS 2019 v Praze Letňanech.
Veletrh CZECHBUS 2019 v Praze Letňanech.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: