Dopravní podnik Ostrava přijímá preventivní opatření proti šíření virů

Dopravní podnik Ostrava včera přijal od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě písemné doporučení prevence proti šíření virů. V nejbližších dnech proběhne dezinfekce interiérů všech vozidel.

„Od Krajské hygienické stanice jsme obdrželi písemné doporučení, jak máme postupovat. V této souvislosti provedeme dezinfekci interiéru u všech vozidel a dále do společných prostor umístíme patřičné dezinfekční prostředky,“ uvedl generální ředitel DPO Daniel Morys.

DPO provádí tyto úkony spojené s dezinfekcí a úklidem vozidel i místností pro řidiče pravidelně a v obdobných případech je ještě navyšuje.

„Cestujícím doporučujeme dodržovat zásady publikované Ministerstvem zdravotnictví ČR, tedy vyhýbat se těm, kdo jsou zjevně nemocní, dodržovat základní hygienická pravidla a používat například i dezinfekci,“ doplňuje Daniel Morys.

Pokud potřebujete poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru, je občanům k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: