Trolejbus Solaris Trollino 24 získal v Poznani prestižní cenu Top Design Award

Tříčlánkový trolejbus Trollino 24 je nejdelším vozidlem, které polský výrobce dosud nabízí. Pro svůj jedinečný design získal prestižní cenu Top Design Award udělenou během akce Arena Design 2020, která právě probíhá v Poznani. Cena za nejlepší design je prestižní ochranná známka a je udělována porotou nezávislých odborníků na design.

Ve své výrazné verzi MetroStyle je trolejbus reakcí na nejnovější trendy v odvětví veřejné dopravy. Pohon trolejbusu se skládá ze dvou trakčních motorů o výkonu 160 kW. Balíček baterií Solaris High Power se dobíjí během cesty a shromažďuje proud z venkovního vedení. Díky bateriím se Trollino může pohybovat i bez externího napájení. Nový model bude také obsahovat řadu vybavení pro cestující a řidiče, jako jsou např. nabíjecí porty USB.

Na palubě trolejbusu Trollino 24 může cestovat více než 200 lidí.

Foto: Solaris Bus & Coach S.A.

Jens Timmich, hlavní designér autobusů Solaris, hovořil na letošní výstavě o dynamických změnách ve veřejné dopravě a o tom, jak společnost Solaris chápe přechod a používá jej při tvorbě svých produktů. Design produktů Solarisu byl v průběhu růstu společnosti mnohokrát oceněn, a to i porotou soutěže Top Design. Ocenění již získala vozidla Solaris Urbino 12 LE lite a Solaris Tramino.

Foto: Solaris Bus & Coach S.A.

Dopraváček, zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Leave a Reply

%d bloggers like this: