Irizar dodá devět kloubových elektrických autobusů společnosti ICB Frankfurt

Irizar dodá pro německou společnost In-der-City-Bus GmbH (ICB) Frankfurt devět 18 metrových elektrických autobusů, včetně devíti  stanic s pomalým nabíjením. První vozy by měly být předány dopravci do konce tohoto roku.

Městská společnost ICB je největší autobusovou společností ve Frankfurtu. Může se pochlubit flotilou 162 nízkoemisních autobusů nejnovější generace, která každoročně přepraví více než 31 milionů cestujících.

Protože město Frankfurt nad Mohanem sleduje cíl provozovat veškerou autobusovou dopravu do roku 2030 s alternativními typy pohonů, nákup devíti 18 metrových elektrických autobusů bez emisí je velkým krokem k nízkoemisní městské dopravě.

Výrobce zaručuje dojezd autobusů na jedno dobití 220 až 250 km. Vozidla se budou nabíjet přes noc prostřednictvím devíti interoperabilních nabíječek vybavených adaptéry CCS Combo 2.

Skupina Irizar pokračuje ve své strategii postavit se v čele řešení elektromobility pro evropská města a zavázala se investovat do alternativních zdrojů energie a rozsáhlých evropských projektů.

Společnost  si vyrábí vlastní baterie a poskytuje jim  tzv. druhý život, tím je možné jejich opětovné použití po ukončení životního cyklu v autobusech. Slouží pak jako zásobníky energie pro nabíjení elektrických vozidel na různých čerpacích stanicích.

Dopraváček, zdroj: Irizar

Leave a Reply

%d bloggers like this: