Společnost SAD Humenné pořídila 14 nových autobusů SOR

Slovenský dopravce SAD Humenné pořídil 14 nových autobusů od českého výrobce SOR Libchavy v celkové hodnotě 2,1 milionu eur. Prešovský samosprávny kraj přispěl na nové vozidla částkou přibližně osm milionů eur.

Z celkového počtu nově pořízených vozů jsou pouze čtyři částečně nízkopodlažní  (SOR CN 10,5). Tři z nich dopravce bude nasazovat na příměstské linky a jeden posílí městskou hromadnou dopravu ve Vranově nad Topľou.

Klimatizované autobusy nabízí cestujícím Wi-Fi připojení k internetu a možnost si dobít drobnou elektroniku  přes vestavěné USB nabíječky.

Foto: Prešovský samosprávny kraj

“Nové autobusy určitě pomohou zvýšit bezpečnost přepravy cestujících na cestách. Je pro nás důležité, aby se lidé cítili bezpečně a v neposlední řadě, aby cestovali komfortně. Jsem přesvědčen, že mnozí ocení i USB připojení, které jim umožní si v pohodlí nabít svůj mobilní telefon, tablet a notebook. Cestu si přitom budou moci zkrátit surfováním na internetu, protože v autobusech bude k dispozici také Wi-Fi, “uvedl předseda PSK Milan Majerský.

Foto: Prešovský samosprávny kraj

Aktuálně se ve vozovém parku společnosti SAD Humenné nachází 211 autobusů s průměrným věkem 7,93 roku. SAD Humenné zajišťuje přepravu pro Humenné, Vranov, Svidník, Snina, Stropkov a Medzilaborce.

Dopraváček, zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: