Dopravci kvůli koronaviru omezují spoje

AKTUALIZOVÁNO 11.3.2020

Někteří dopravci v souvislosti se šířením koronaviru a v návaznosti na pozastavení školní výuky omezují, případně upravují své jízdní řády.

Na jihu Moravy bude platit od čtvrtka 12.3.2020 na všech regionálních linkách jízdní řád, který platil pro jarní prázdniny. Omezení se týká prakticky pouze posilových školních spojů. Opatření se netýká linek 1 až 99 ve městě Brně. Změněné jízdní řády budou zahrnuty do vyhledávačů spojení v průběhu zítřejšího dopoledne.

Omezení v dopravě oznámil i Dopravní podnik hlavního města Prahy. Metro a všechny tramvajové linky jezdí bez omezení. U autobusových linek dochází k následujícím změnám:

Linka číslo 107 – omezení ve špičkách a v sedle pracovního dne

Linka číslo 119 – omezení přibližně o 50 % v období přibližně od 6.00 hodin přibližně do 20.00 hodin (namísto návaznosti na každé metro, návaznost na každé 2. metro)

Linka číslo 143 – omezení ve špičkách a v sedle pracovního dne Linka číslo 147 – koordinace s linkou 107 (beze změny)

Ruší se provoz školních linek 251-275

K omezení spojů se rozhodl i Dopravní podnik města Pardubice. Počínaje čtvrtkem 12.3.2020 organizuje dopravu podle prázdninového režimu. Pro odjezdy spojů ze zastávek od tohoto dne v pracovní dny platí žlutý sloupec na zastávkových jízdních řádech. Zároveň pozastavuje prodej jízdenek u řidiče. Linky 3/33 mají omezení jízdy vyznačeny poznámkou přímo u odjezdových časů příslušných spojů, provoz linek 90, 98 a 99 není opatřením nijak dotčen.

Od zítřejšího dne nebudou v provozu školní autobusové spoje v Plzni až do odvolání. Omezení spojů se týká i linek s označením v jízdním řádu, že nejedou v době prázdnin.

V souvislosti s aktuální situací lze očekávat omezení některých dalších spojů případně přechod na prázdninové jízdní řády i u ostatních dopravců.

Smartwings ode dneška zastavila pravidelné letecké spojení do Tel Avivu v reakci na opatření izraelské vlády, které nařizuje karanténu v délce 14 dnů pro všechny cestující ze zahraničí. Smartwings a ČSA v minulých dnech oznámily řadu úsporných opatření v souvislosti s nižší poptávkou po letecké dopravě vyvolanou šířením koronaviru.

Dopraváček -rd-

Leave a Reply

%d bloggers like this: