Ministerstvo dopravy vyčlenilo na opatření související s koronavirem 100 milionů korun

Na dnešní mimořádné konferenci oznámil ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček /nestr. za ANO/ vyčlenění částky 100 milionů korun určenou pro dopravce na boj s šířením nového koronaviru. Jednotliví dopravci budou moci z této částky čerpat peníze na nákup dezinfekčních prostředků.

Havlíček dále uvedl, že Ministerstvo průmyslu a obchodu zajistilo rezervaci dezinfekčních prostředků od několika dodavatelů, aby jich bylo dostatek. “Pokud nebude mít soukromý dopravce prostředků dostatek, jsme schopni mu je dodat,” sdělil Havlíček na tiskové konferenci.

“Dodržování hygienických zásad a dostatek dezinfekčních prostředků je základ. Veřejná doprava je klíčové místo, kde dochází k potkávání mnoha lidí. Vydáváme také doporučení, jak se má řidič autobusu dezinfikovat, text bude zaslán během dneška všem společnostem,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček.

Generální ředitel Českých drah Václav Nebeský uvedl, že vlakový personál distribuuje na jednotlivé linky letáky s informacemi o šířící se nákaze. Dále uvedl, že posádky vlaků jsou vybavovány dezinfekcemi a dalšími ochrannými pomůckami.

Mimořádné tiskové konference se zúčastnil i ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Ten uvedl, že jestliže se objeví ve vlaku podezření na výskyt koronaviru, je vypracován harmonogram, jak nastalou situaci řešit. Dále upřesnil informace týkající se umístění stojanů s dezinfekcí na jednotlivých nádražích.

V souvislosti se šířením nového koronaviru dnes přerušilo Rakousko železniční spojení s Itálií. Opatření se týká pouze osobní dopravy, cargo doprava by měla fungovat bez omezení.

Dopraváček -rd-

Leave a Reply

%d bloggers like this: