Autobusoví dopravci dostanou od Středočeského kraje mimořádnou zálohu

Podle rozhodnutí krajských radních dostanou středočeští autobusoví smluvní dopravci mimořádnou zúčtovatelnou zálohu. Stane se tak ve výši standardní měsíční platby, která bude rozdělena do dvou plateb. Vyplaceny budou v měsíci dubnu a květnu. 

Dopravcům budou tedy vyplaceny nejen finanční prostředky, na něž mají nárok podle uzavřené smlouvy, ale navíc i mimořádná platba na zúčtovatelnou zálohu, která bude uhrazena v uvedených měsících vždy ve výši 50 procent.

Reagujeme tím na pokles výběru jízdného a zvýšené náklady na opatření proti nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-18. Chceme tím v této nelehké době dopravce podpořit,“ upřesnila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Jaroslava Pokorná Jermanová také připomněla, že situace v dopravě během vládou vyhlášeného nouzového stavu je krizovým štábem vyhodnocována každý den. „Nechceme našim občanům ještě více zkomplikovat již tak složitou situaci, se kterou se všichni potýkáme. Sestřičky, lékaři, hasiči, policisté, složky IZS, prodavači a mnozí další musí mít možnost dojíždět do práce. Podobně i senioři z menších obcí musí mít možnost, jak se dopravit k lékaři, do lékárny či k nákupu potravin a drogerie (v pro ně vymezeném čase). Řada lidí pracuje na směny, včetně víkendů, a i oni musejí mít šanci se do práce nějak dostat,“ zdůraznila hejtmanka.

Uvažujeme o omezení některých víkendových spojů, i když chápeme, že i tím řadě lidí zkomplikujeme život. Ať už se jedná o lidi pracující o víkendech, jako jsou hasiči, prodavači, zdravotnický personál, nebo o možnost postarat se o své blízké. Situaci budeme nicméně průběžně dál vyhodnocovat,“ dodala hejtmanka.

Středočeský kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: