Další omezení dopravy ve Středočeském kraji nebudou, zůstává prázdninový provoz

Středočeský kraj nebude dále omezovat dopravu, rozhodlo se o tom na jednání Krizového štábu Středočeského kraje. I nadále bude zatím platit prázdninový režim.

Náš kraj je na rozdíl od Prahy svým charakterem venkovský region s více než tisícovkou obcí, z nichž je většina malých. Každé další omezení by znamenalo, že se lidé nedostanou do práce, k lékaři, do lékáren anebo na nákup. Proto další omezení dopravy nyní nebudeme dělat. Nemůžeme obyvatele malých obcí, které nemají k dispozici automobil, odříznout od světa,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a doplňuje: „Dbáme na to, aby spoje nebyly přeplněné, aby lidé od sebe mohli zachovat doporučený odstup a bezpečně se dopravit na místo, kam potřebují.“

Nově podle rozhodnutí krajských radních dostanou středočeští autobusoví smluvní dopravci mimořádnou zúčtovatelnou zálohu. Stane se tak ve výši standardní měsíční platby, která bude rozdělena do dvou plateb. Vyplaceny budou v měsíci dubnu a květnu.

Dopravcům budou tedy vyplaceny nejen finanční prostředky, na něž mají nárok podle uzavřené smlouvy, ale navíc i mimořádná platba na zúčtovatelnou zálohu, která bude uhrazena v uvedených měsících vždy ve výši 50 procent.

Dopraváček, zdroj: Středočeský kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: