Polské Jaworzno bude mít 80 % flotily vozidel bezemisních, Solaris dodá dalších 20 vozů

Společnost PKM Jaworzno pořídí celkem 20 elektrobusů od Solarisu. Bude se jednat o 5 vozů Urbino 8,9 LE  a 15 vozidel Urbino ve verzi 12 metrů. Podle podepsané smlouvy budou 9metrová vozidla dodána provozovateli do konce letošního roku a 12metrové Solarisy v první polovině roku 2021. PKM Jaworzno se pak bude moci pochlubit provozem 80% bezemisních vozidel.

Všechna objednaná vozidla budou vybavena nově vyvinutými bateriemi Solaris High Energy o celkové kapacitě 160 kWh. Nabíjení Solarisů bude probíhat pomocí sběračů na střeše nebo prostřednictvím zásuvných konektorů.

Foto: Maciej Kowal

Bezemisní a extrémně tiché Solarisy budou pro zvýšení komfortu cestujících vybaveny USB porty pro dobíjení drobné elektroniky a Wi-Fi připojení k internetu. Bezpečnost bude zajištěna kamerami CCTV umístěnými v prostoru pro cestující a v kabině řidiče. Chybět nebude ani kamera, která monitoruje prostor za vozem a pantograf při dobíjení. Klimatizovaný interiér pojme 55 cestujících v případě modelu Urbino 8,9 LE a 75 osob u modelu  12metrové verze.

Provozovatel má v úmyslu nakoupit v budoucnu i další nabíjecí stanice pro vozidla.

Foto: Maciej Kowal

Dopraváček, zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Leave a Reply

%d