V Teplicích mají pět nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric

Společnost Škoda Electric dodala do Teplic pět nových parciálních trolejbusů Škoda 32Tr. Poslední vůz byl předán ve čtvrtek 19. března 2020.

Aktuální kontrakt navazuje na předchozí dodávky Škodovky pro toto severočeské město. Poslední dodávka byla v roce 2019, kdy byla dodána dvojice vozidel typu 32Tr a jeden v kloubové verzi s typovým označením 33Tr. Tyto vozy byly dodány jako standardní trolejbusy, tedy bez trakčních baterií. Celkem je v Teplicích provozováno 35 trolejbusů.

Foto: Škoda Transportation

Technickým provedením patří nové teplické trolejbusy k absolutní špičce v tom, co Škodovka nabízí,“ upřesnil obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Pohon na trakční baterie umožňuje standardně dojezd 12 kilometrů, samozřejmostí je i plnohodnotná klimatizace celého vozu a kamerový systém sledující interiér a nejbližší okolí vně každého trolejbusu.

Foto: Jakub Číže

Trolejbus Škoda 32 Tr je dvanáctimetrový moderní plně nízkopodlažní vůz s kompletně novou karoserií. Svým vybavením nabízí cestujícím maximální pohodlí. Do vozidla se vejde až 95 cestujících. Vůz je mimo jiné vybaven moderním informačním systémem, USB porty pro dobíjení mobilních zařízení a samozřejmě pohodlnými sedadly.

Foto: Jakub Číže

Dopraváček, zdroj: Škoda Transportation

Leave a Reply

%d