České dráhy informují o prodloužení platnosti ČD Bodů, Kilometrické banky a voucherů

Společnost České dráhy vydala informaci o prodloužení platnosti ČD Bodů, Kilometrické banky a voucherů v souvislosti se šířením onemocnění COVID‑19.

Prodloužení platnosti ČD Bodů

U ČD Bodů, jejichž platnost skončila 24. 3. 2020 a později, dochází k automatickému prodloužení jejich platnosti o 6 měsíců.

Prodloužení platnosti Kilometrické banky ČD (KMB)

Platnost sešitku KMB s posledním dnem platnosti 1. 3. 2020 a později, u kterého ještě nebyl vyčerpán kilometrický vklad, lze prodloužit o 6 měsíců u pokladní přepážky ČD nebo po obnovení odbavování ve vlacích u pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku.

 Prodloužení platnosti dárkových voucherů

Dárkovým voucherům, kterým končí platnost v období od 1. 4. 2020 do 30. 6. 2020 včetně, dochází k prodloužení původní platnosti o 6 měsíců. Neuplatněné dárkové vouchery, kterým skončila platnost v období od 12. 3. 2020 do 31. 3. 2020, lze vrátit k vyplacení návratku (nebo vystavení náhradního voucheru) takto:

  • Vouchery zakoupené u pokladní přepážky ČD vrátíte u kterékoliv pokladní přepážky ČD.
  • Vouchery zakoupené na e‑shopu ČD vrátíte zasláním e‑mailové zprávy se scanem nebo pdf dokumentu voucheru na adresu: optreklamace@opt.cd.cz.
  • Vyplacení návratku nebo vystavení náhradního voucheru provede Odúčtovna přepravních tržeb ČD v Olomouci nejpozději do 30 dnů od podání žádosti.

Toto opatření se netýká odškodnění za neplnění vybraných standardů, dobropisů, voucherů pořízených za věrnostní body a voucherů na ubytování nebo občerstvení.     

České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: