Arriva je druhým největším provozovatelem elektrických autobusů v Nizozemsku

Jeden ze tří elektrických autobusů v Nizozemsku je nyní provozován společností Arriva, čímž se stává druhým největším provozovatelem elektrické flotily v zemi. Od roku 2012 společnost Arriva pořídila 157 elektrických autobusů po celém Nizozemsku.

Údaje z nizozemského dopravního poradenství CROW-KpVV ukazují rychlý nárůst počtu elektrických vozidel v Nizozemsku za poslední rok, což je trend, který lze částečně připsat elektrifikaci autobusové flotily společnosti Arriva v provincii Limburg.

Liz Benison, výkonná ředitelka pro kontinentální Evropu, uvedla: „Řešení změny klimatu je v současnosti jedním z největších problémů společnosti. Úzce spolupracujeme s našimi klienty a zákazníky v Nizozemsku, při vývoji ekologických řešení . “

Společnost Arriva Netherlands snižuje svou ekologickou stopu i jinými způsoby. Iniciativa společnosti Arriva „Samen voor Groen“, která byla zahájena v roce 2018, vedla k výsadbě více než 15 500 stromů, přičemž další přijde. Polovina těchto stromů byla vysazena v Nizozemsku, druhá polovina byla vysazena v tropickém podnebí, kde rostou rychleji, a proto absorbují více CO2.

Arriva

Leave a Reply

%d