Ústecký kraj povoluje od pondělí 20. dubna 2020 nástup předními dveřmi

Od pondělí 20. dubna se budou moct cestující v „zelených“ autobusech odbavit u řidiče podle platného ceníku Dopravy Ústeckého kraje. Nástup předními dveřmi je tedy povolen. Povinnost nosit roušky či jakoukoliv vhodnou ochranu přes nos i ústa zůstává nadále. Omezení školních spojů, noční dopravy a turistické dopravy včetně cyklobusů stále platí.

 „Po dobu trvání mimořádných opatřeních v dopravě jsme postupně dovybavili dopravce osobními ochrannými pomůckami a dopravci zavedli pravidelné dezinfikování dotykových ploch ve vozech. I díky tomu jsme se po předchozím jednání s našimi dopravci rozhodli k postupnému návratu do normálu v rámci cestování veřejnou dopravou,“ říká k rozhodnutí náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Zabránění přístupu a sezení na přední řadě sedadel u řidiče je plně v kompetenci jednotlivých dopravců.

Ústecký kraj zatím z prostředků státu či vlastních rozdělil mezi dopravce 160 tisíc ústenek, 3 768 respirátorů, 48 tisíc rukavic a 36 tisíc litrů dezinfekce na ruce. Aktuálně probíhá rozdělení dalších 47 tisíc ústenek, přes 20 tisíc rukavic a 1 780 ochranných brýlí.

Vzhledem ke snížení počtu cestujících veřejnou dopravou a nemožnosti odbavování u řidiče je v rámci Dopravy Ústeckého kraje odhadován pokles tržeb za březen zhruba o 23 milionů korun.

DÚK

Leave a Reply

%d bloggers like this: