Společnost Solaris boduje ve Španělsku, nově rozšiřuje i svou servisní síť

Solaris získává stále více kontraktů ve Španělsku, již od začátku roku byly podepsány smlouvy na téměř 60 vozidel s nízkými a nulovými emisemi, které vzbuzují největší zájem mezi španělskými klienty. V posledních týdnech společnost navíc výrazně rozšířila svou servisní síť, což jí umožní ještě lépe se starat o zajištěné smlouvy. Dopravci budou mít k dispozici dalších 100 servisních středisek ve Španělsku a Portugalsku v rámci sítě Alltrucks Truck & Trailer Service.

Všechny nově objednané autobusy – ať už jsou to elektrická, hybridní nebo vozidla poháněná CNG – se do konce roku rozjedou do ulic španělských měst, čímž přispějí ke snížení škodlivých emisí výfukových plynů.

Rozhodující je, že 90% objednávek zajištěných Solarisem se letos týká autobusů s alternativními pohony. Třetina z nich jsou vozidla s výhradně elektrickými pohony, “říká Kepa Mendikute, generální ředitel Solaris Bus Ibérica.

14 kloubových elektrických autobusů dodá Solaris do Barcelony na základě objednávky zadané provozovatelem městské hromadné dopravy TMB. Provozovatel TUSGSAL z Badalony se rozhodl pro hybridní autobusy, do jeho flotily bude do konce roku 2020 dodáno 11 hybridů Urbino 18. Hybridní autobusy ve verzi 12 metrů budou dodávány také soukromému provozovateli Avanza se sídlem v malém městě Elche na východě Španělska.

Transports Metropolitans de Barcelona objednal 14 elektrických autobusů Solaris Urbino 18.

V posledních několika letech Solaris přeorientoval organizaci výroby a servis na vozidla s alternativním pohonem s nízkými nebo nulovými emisemi. To se výrazně odráží ve struktuře prodeje společnosti. V roce 2019 představovala vozidla s nízkými a nulovými emisemi téměř 50% všech prodaných vozidel, vozidla bez emisí, tj. trolejbusy a elektrická vozidla, tvořila jednu třetinu.

Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: