Na Letišti Václava Havla přistálo celkem 44 speciálních letů se zdravotnickým materiálem

Na Letišti Václava Havla v Praze přistálo od 20. března 2020 celkem 44 speciálních letů se zdravotnickým materiálem. Do Prahy tak dorazilo více než 1200 tun lékařské pomoci. Celkový objem nakládaného zboží na letišti Praha, včetně pravidelných nákladních tras, se v tomto období meziročně zvýšil o 26,5%. Od 18. března 2020 zaznamenalo Letiště Praha také celkem 33 příletů a odletů repatriačních letů s cestujícími na palubě.

Od druhé poloviny března se do České republiky dopravují důležité zdravotní potřeby přes Letiště Václava Havla Praha téměř denně, což potvrzuje strategický význam našeho letiště v dopravní infrastruktuře země. Lety s lékařským materiálem na palubě zajišťují především zaměstnanci Letiště Praha a jeho dceřiné společnosti, spolu s dalšími manipulačními společnostmi a dalšími partnerskými organizacemi, jako je Česká hasičská služba, Policie ČR, Armáda České republiky a Správa státních hmotných rezerv. Je to díky jejich tvrdé práci a odolnosti, že zdravotnická zařízení dostávají tolik potřebnou pomoc více než měsíc, “ uvedl Václav Rehor, předseda představenstva Letiště Praha.

Letiště Praha dokázalo včas zajistit dostatečné množství ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků. Každý zaměstnanec tak má přístup k respirátorům, obličejovým maskám, rukavicím a jiným ochranným prostředkům. Po celém letišti je také více než 250 ručních dezinfekčních prostředků. Zaměstnanci jsou soustavně a pravidelně školeni v oblasti prevence, stejně jako jejich rodinní příslušníci, pro které jsme vytvořili a distribuovali letáky o prevenci šíření COVID-19, “ uvedl Václav Rehor .

Pravidelná doprava na letišti Václava Havla v Praze však nadále klesá. V loňském březnu bylo na letišti vyřízeno přibližně 6 015 příletů a odletů, což je meziroční pokles o 47,3%. Letiště s ohledem na nezbytné úspory nákladů proto začalo postupně ukončovat provoz. V Terminálu 1 je provoz soustředěn v molu B. V Terminálu 2 byly některé segmenty letištní infrastruktury, jako jsou informační pulty a centrální bezpečnostní kontrolní stanoviště, omezeny na provoz pouze v přesně určených časech nepravidelných odletů.

Dopraváček, zdroj: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: