V Praze začne oprava tramvajové trati na Karlově náměstí a v ulici Na Moráni

Dopravní podnik hl. m. Prahy během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendů vymění celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. 4. do 10. 5. 2020 bude opravena tramvajová trať v ulici Na Moráni, což původně bylo plánováno až příští rok o letních prázdninách.

Během prvního víkendu 25. – 26. 4. 2020 DPP nahradí stávající kolejovou konstrukci na Karlově náměstí od Spálené ulice za novou. Následně o prodlouženém víkendu 1. – 3. 5. vymění hned dvě konstrukce najednou, a to na Karlově náměstí od Ječné ulice a na Tylově náměstí. Druhý prodloužený víkend 8. – 10. 5. DPP využije na dokončení oprav a vymění poslední zbývající konstrukce na Karlově náměstí v křižovatce Moráň.

K velice komplikované opravě tramvajových tratí v centru města v okolí Karlova náměstí a na něj navazujících vytížených komunikacích jsme přidali ještě opravu tramvajové trati v ulici Na Moráni. Mimo letní prázdniny bychom ji provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit a urychlení opravy ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům. Ke zrychlení oprav díky třetinovému úbytku automobilové dopravy došlo také u silnic. Využili jsme situace a rekonstrukce Vysočanské, Novovysočanské a Novodvorské jsme přeložili z podzimu na duben. Teď se to může jevit jako maličkost, ale řidiči v letní stavební sezóně jistě ocení, když bude o tři opravy méně,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Dopravní opatření během první etapy

Z důvodu opravy tramvajové trati v oblasti Karlova náměstí bude od pátku 24. 4. 2020 (20:00 hod.) do pondělí 27. 4. 2020 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Myslíkova – Karlovo náměstí a Moráň – Albertov. Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí (předpoklad ukončení všech etap je 10. května 2020). DPP bude včas veřejnost o dalších dopravních opatřeních informovat.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka č. 2 bude v úseku Národní třída – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.
 • Linky č. 3 a 92 budou v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.
 • Linka č. 6 bude ve směru od Palmovky ze zastávky Náměstí Republiky odkloněna do zastávky Bílá labuť.
 • Linky č. 14, 93 a 95 budou v úseku Lazarská – Albertov odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.
 • Linka č. 18 bude v úseku Národní třída – Albertov odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.
 • Linka č. 22 bude v úseku Národní třída – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.
 • Linka č. 23 je (již v souvislostí s pandemií) dočasně mimo provoz.
 • Linky č. 91, 96, 97 a 99 budou v úseku Lazarská – Karlovo náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.
 • Linka č. 94 bude v úseku Lazarská – Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Jako náhradní dopravu do oblasti Botanické zahrady lze využít pravidelnou autobusovou linku č. 176, která bude pouze ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Změny zastávek autobusů pro linku č. 176 směr Stadion Strahov:

zřizují se zastávky

 • Botanická zahrada ve Vyšehradské ulici u tramvajové zastávky směr Albertov,
 • Výtoň ve Svobodově ulici před křižovatkou s Rašínovým nábřežím,

přemísťuje se zastávka

 • Palackého náměstí na Rašínovo nábřeží k tramvajové zastávce ve směru do centra.

Dopraváček, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: