ROPID vydal statistické údaje o počtu nových autobusů za rok 2019 v rámci PID
Podle informací společnosti ROPID pořídili dopravci Pražské integrované dopravy v roce 2019 celkem 373 nových autobusů. Díky tomu se celkový podíl bezbariérově přístupných vozidel na konci roku zvýšil o 5 % na 76 % v roce 2019. Průměrné stáří vozového parku se za všechny dopravce podařilo výrazně snížit z 8,5 na 7,0 let.
První příčku obsadil výrobce SOR s 245 autobusy, druhé bylo Iveco s 81 autobusy a třetí Scania s 15 vozy. Dále následoval MAN (14 autobusů), Setra (10 autobusů), Solaris (5 autobusů) a Dekstra (3 autobusy).

Společnost ROPID dále uvádí:
Z 373 autobusů je 206 určených pro provoz v pražské MHD, 167 na příměstských a regionálních linkách PID. Z celkového počtu nových vozidel je 102 kloubových, 33 patnáctimetrových, 220 standardních dvanáctimetrových a 18 s nižší kapacitou.
Nejvíce nových autobusů pořídila tato pětice dopravců:
- Dopravní podnik hl. m. Prahy (182 autobusů)
- ČSAD Střední Čechy (42 autobusů)
- ARRIVA CITY (34 autobusů)
- ČSAD MHD Kladno (34 autobusů)
- ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY (32 autobusů

Dopraváček, ROPID