V Kamýcké ulici vznikl nový vyhrazený jízdní pruh pro autobusy, ušetří až 5 minut jízdy

Nový vyhrazený jízdní pruh pro autobusy dlouhý 880 metrů začíná kousek za zastávkou Kamýcká a končí kousek za ulicí V Sedlci. Cílem je zlepšit podmínky pro plynulý průjezd autobusů ve směru do centra a následně zajistit i pravidelnosti provozu ve směru z centra, kde v běžném provozu v ranní špičce probíhá návoz studentů České zemědělské univerzity (zejména linkou 107 v intervalu až 2 minuty).

Nový buspruh směrem do centra, Kamýcká ulice, 28.4.2020.

Kamýcká ulice je stavebně třípruhová komunikace, kdy původně byly dva pruhy určeny pro jízdu do kopce a jeden z kopce. Pro zřízení vyhrazeného jízdního pruhu pro autobusy (a jízdní kola, vozidla taxi, IZS a Městské policie) zde byly využity poznatky z jiných úseků, kde byl pro stoupání ponechán pruh jediný a ve směru z kopce nově zřízen buspruh.

Nový buspruh v Kamýcké ulici ušetří suchdolským autobusům při jednom průjezdu až 5 minut. Letošní jarní novinky navazují na úspěšná opatření z loňska, kdy se podařilo vyznačit nové buspruhy na Strakonické, Kukulově či Kbelské ulici. K loňským 2,5 km se nyní přidává cca 1,6 km buspruhů. Celkem už máme v Praze 52 km, kde autobusy jedou samostatně nebo spolu s tramvajemi a nejsou zdržovány okolním provozem,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

„Nový buspruh pomůže cestujícím v autobusech a zároveň neomezí řidiče osobních automobilů. Autobusová linka 107 jezdí mezi Dejvickou a Suchdolem v běžném provozu každé dvě minuty. Jakékoli zdržení pak logicky působí problémy zejména při nárazové poptávce studentů. Mimo Kamýcké ulice se mohou cestující letos na jaře těšit na drobná, ale užitečná zlepšení také na linkách projíždějících ulicemi Michelská, Rabakovská a Opatovská,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

Foto: ROPID
Nový buspruh v Kamýcké ulici, 28.4.2020.

Dopraváček, zdroj: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: